Достапни линкови

Западен брег: Уапсени четиринаесет Палестинци


Израелските сили во текот на изминатата ноќ на Западниот Брег уапсиле четиринаесет палестинци. Според извештаите, притоа бил фатен и еден член на исламистичката радикална група Хамас која ја презеде одговорноста за многу самоубиствени напади.
XS
SM
MD
LG