Достапни линкови

Приштина: Триесет повредени во експлозија на автомобил бомба


Триесетина луѓе биле повредени во синоќешната експлозија на автомобил бомба во Приштина. Се прецизира дека седумина од нив биле во сериозна здравствена состојба. Од експлозијата која се случила на плоштадот Бил Клинтон биле уништени и повеќе продавници и деловни простории. Премиерот на Косово Бајрам Реџепи оцени дека станува збор за терористички акт.
XS
SM
MD
LG