Достапни линкови

Газа: Нови судири и жртви


Седум палестинци, од кои пет невооружени, и двајца израелски војници загинале во одвоени инциденти во последните насилства на Западниот брег и Газа. Војниците биле убиени во палестинска заседа во Хеброн, а двајца палестинци при обид да извршат напад врз една еврејска населба во Газа.
XS
SM
MD
LG