Достапни линкови

Сирија: Претседателот ги бранеше палестинските напади


Сирискиот претседател Башар ал Асад три дена пред посетата на Лондон ги бранеше палестинските самоубиствени напади против Израел. Асад изјави дека организациите како Исламски Џихад и Хамас, кои ја презедоа одговорноста за смртоносните напади ги изразуваат погледите на милионите Палестинци во окупираните територии.
XS
SM
MD
LG