Достапни линкови

Багдад: Продолжува инспекцијата


Инспекторите за оружје на Обединетите Нации започнаа денеска нова серија инспекции во Ирак за прв пат во петок иако е неработен ден во оваа земја. Две групи инспектори се во посета на две локации поврзани со ирачката програма за вооружување. Инспекторите, согласно резолуцијата на Светската Организација се во потрага по оружје за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG