Достапни линкови

Москва: Русија ќе продолжи со мисијата во Босна


Русија ќе продолжи со мировната мисија во Босна до крајот на јули наредната година. Портпарлот на министерот за надворешни работи на Русија Александар Јаковенко изјави дека со продолжувањето на мандатот на силите ќе го осигура спроведувањето на Дејтонскиот договор со кој заврши граѓанската војна во Босна.
XS
SM
MD
LG