Достапни линкови

Њујорк: Анан смета дека одлуката САД да го земе оригиналниот извештај од Ирак е лоша


Генералниот секретар на Обединетите нации Кофи Анан ја оцени како лоша одлуката да им се дозволи на Соединетите држави да го земат единствениот оргинален примерок од извешатјот за оружјето за масовно уништување на Ирак. Багдад ги обвини Соединетите држави дека имаат намера да го искористат извештајот за да го оправдаат евентуалниот напад врз Ирак. Белата куќа ги отрфрли овие обинувања и ги оцени како смешни.
XS
SM
MD
LG