Достапни линкови

Лондон: Британија подготвена за акција против Ирак


Британскиот премиер Тони Блер изјави дека Велика Британија е подготвена да превземе акција против Ирак доколку тој ја прекрши резоулуцијата за предавање на оружјето за масовно уништување. Блер не прецизираше дали се разгледува можноста за донесување на нова резолуција на Обединетите нации во случај Ирак да не ги исполни обврските.
XS
SM
MD
LG