Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш - Ердоган


Лидерот на владеачката партија во Турција Таип Ердоган денеска во Вашингтон ќе се сретне со американскиот претседател Џорџ Буш. Тема на разговори ситуацијата во Ирак.
XS
SM
MD
LG