Достапни линкови

Њујорк: Почна разгледувањето на извештајот од Ирак


Тимовите за разоружување на Oбединетите нации и претставници од петте постојани членки на Советот за безбедност започнаа да го анализираат извештајот за програмата за оружје подготвен од властите во Ирак. Портпаролот на Белата куќа Ари Флечер изјави дека тој не може да каже колку време треба за да се разгледа извештајот од 12.000 страници.
XS
SM
MD
LG