Достапни линкови

Берлин: Протести на нео-нацистите поради посетата на израелскиот претседател


Германските нео-нацисти планираат да одржат протестен марш поради посетата на израелскиот претседател Моше Катцав на Берлин. Полицијата очекува на маршот да учествуваат околу 200 подржувачи на десничарската НДП партија која протесира под мотото ,,Тргнете ги рацете од Палестина,, и ,,Не за германско оружје за Израел,,. Се очекуваат и три контра демонстрации со подршка за Израел на кои, според проценките би се собрале 900 луѓе.
XS
SM
MD
LG