Достапни линкови

Москва: Заедничка работа на НАТО и Русија против тероризмот


Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон кој е во дводневна посета на Москва изјави дека е потребна заедничка работа меѓу Алијансата и Русија за да бидат елиминирани терористичките опасности во светот. Робертсон учествува на конференцијата што под покровителство на руското министерство за одбрана се одржува во Москва на тема Улогата на војската во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG