Достапни линкови

Сараево: Разговори на трипартитното претседателство на Босна со Месиќ


Новоизбраните лидери на трипартитното претседатлество на Босна денеска на први официјални разговори со хрватскиот претседател Стипе Месиќ. Средбата која е во граничниот град Хрватска Костајница посветена на билатералните односи и на територијалните недоразбирања меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG