Достапни линкови

Анкара: ЕУ на претстојниот самит ќе конкретизира датум за преговори со Турција


Лидерот на Турската владејачка партија Реџеп Ердоган денеска во Анкара изјави дека Турција има шанса, на претстојниот самит на Европската Унија, да добие конкретен датум за започнување преговори за зачленување на земјата во Унијата. Ердоган денеска во Копенхаген се сретнува со Расмусен, премиерот на Данска која е актуелен претседавач на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG