Достапни линкови

Вашингтон: Нов економски тим на Буш


Американскиот претседател Џорџ Буш се очекува денеска до го соопшти неговиот нов економски тим. Според новинските извештаи, Џон Сноу ќе го замени Пол О Нил кој во минатата недела поднесе оставка на функцијата министер за финансии. Се додава дека претседателот Буш за свој нов економски советник ќе го наименува Стефан Фридман.
XS
SM
MD
LG