Достапни линкови

Кувајт: Отфрлено извинувањето на Хусеин за инвазијата од 1990


Кувајт го отфрли извинувањето на Садам Хусеин за инвазијата на Багдад во 1990 година. Во изјавата Хусеин исто така ги повика граѓаните на Кувајт да му се придружи на Ирак наместо да ги следи лидерите на нивната земја - кои ги обвини дека ги следат наредбите на Вашингтон и Лондон.
XS
SM
MD
LG