Достапни линкови

Токио: Посета на американскиот државен секретар


Американскиот државен секретар Ричард Армитаж денеска е во Токио за да побара поддршка за позицијата на Соединетите држави за Ирак. Државниот секретар Филип Рикер изјави дека оваа посета е дел од турнејата за продолжување на консултациите за Ирак и напор да се осигураат дека Ирак се согласува со резолуцијата на Обединетите нации за разоружување.
XS
SM
MD
LG