Достапни линкови

Багдад: Продолжува работата на инспекторите за оружје


Тимовите за разоружување на Обединетите нации денеска продолжуваат со работа на теренот во геолошкиот истражувачки комплекс. Извештајот што го подготвија властите на Ирак за програмата за оружје е доставен до Советот за безбедност и Меѓународната агенција за атомска енергија
XS
SM
MD
LG