Достапни линкови

Сиднеј: Продолжува битката со огнот


Илјадници работници продолжуваат да работат на теренот за да ги стават под контрола пожарите во близина на Сиднеј. Портпаролот на пожарникарската служба изјави дека ширењето на пожарот е ставено под контрола но дека сеуште постои опасноист за стотици домови.
XS
SM
MD
LG