Достапни линкови

Москва: Посета на Џорџ Робертсон


Генералниот секретар на НАТО Џорџ Робертсон е во дводневна посета на Москва каде ќе се сретне со министрите за надворешни работи и одбрана Игор Иванов и Сергеј Иванов. Тема на разговори билатералните односи и борбата против терориизмот.
XS
SM
MD
LG