Достапни линкови

Сиднеј: Еден од најголемите пожари во последните 30 години


Околу 4 000 пожарникари се справуваат со пожарот во Австарлискиот град Сиднеј. Ова е еден од најголемите пожари во последните 30 години. Животот го изгубија две лица, а уништени се околу 40 куќи.
XS
SM
MD
LG