Достапни линкови

Каракас: Три загинати и 18 повредени во протести


Три лица загинаа, а осумнаесет се ранети на плоштадот во Каракас, каде протестираат противниците на претседателот на Венецуела Хуго Чавез кои го организираат генералниот штрајк во земјата кој трае веќе шест дена. Опозициониот лидер Карлос Ортега го обвини Чавез дека е одговорен за убиствата.
XS
SM
MD
LG