Достапни линкови

Камбоџа: Будистите апелираат Буш да не почнува војна


Будистите апелираат до американскиот претседател Џорџ Буш да не започнува војна против Ирак, ова произлегува од тридневната конференција на будистите која се одржа во главниот град на Камбоџа, Пном Пен. Тие бараат конфликтите во светот да се решаваат на мирен начин.
XS
SM
MD
LG