Достапни линкови

Порто: Состанок на ОБСЕ


Борбата против тероризмот и ситуацијата во Белорусија се главните теми на министерскиот состанок на ОБСЕ што се одржува во Порто. Се очекува усвојување документ за превенција на тероризмот, како и дискусија околу одлуката на властите во Белорусија да ги протераат мониторите на ОБСЕ од таа земја.
XS
SM
MD
LG