Достапни линкови

Белград: Предизборен молк


Во Србија од полноќ е на сила предизборен молк за претседателските избори в недела. Во трката учествуваат тројца кандидати, Воислав Коштуница, Воислав Шешељ и Борисав Пелевиќ. До неделните избори доаѓа откако неуспеја претходните кога во вториот круг одржан кон средината на октомври не излезе доволен број гласачи за тие да бидат валидни.
XS
SM
MD
LG