Достапни линкови

Приштина: Двајца Албанци загинале при обид за илегално минување на границата со Албанија


Двајца Албанци загинале при обидот за илегално минување на границата меѓу Косово и Албанија, соопшти денеска портпаролот на КФОР во Приштина Андреа Анџели. Прецизирано е дека тие налетале на нагазна мина.
XS
SM
MD
LG