Достапни линкови

Вашингтон: Можни терористички закани во Турција


Стејт Департментот предупреди на можни терористички закани во Турција. Во соопштението се наведува дека биле добиени непотврдени и нецелосни информации кои сугрерираат дека непознати терористи планирале напади врз американски цели во југоисточна Турција.
XS
SM
MD
LG