Достапни линкови

Тел Авив: Десницата го одбива предлогот на Шарон


Изреалската екстремна десница го отфрли предлогот на премиерот Ариел Шарон за условно создавање на привремена палестинска држава која би опфаќала 40 проценти од Западниот брег и три четвртини од појасот Газа. Партиите на десницата сметаат дека политиката на Шарон е опасна за безбедноста на Израел, бидејќи со создавањето на палестинска држава се признава пораз од терирозмот.
XS
SM
MD
LG