Достапни линкови

Кенија: Британија ја затвори амбасадата


Велика Британија ја затвори својата амбасада во Кенија за одреден период поради како што велат властите специфични закани. Затварањето на амбасадата следи по минатонеделните напади врз израелски туристи во Кенија.
XS
SM
MD
LG