Достапни линкови

Вашингтон: САД разочарани од Северна Кореа


Соединетите држави изразија разочараност од одбивањето на Северна Кореа на повикот од Обединетите нации да се откаже од својата програма за нуклерано оружје и да дозволи меѓународни инспекции. Ова следи откако министерот за надворешни работи на Северна Кореа Паек Нам Сун изјави дека барањето за инспекција можеби нема да биде прифатено.
XS
SM
MD
LG