Достапни линкови

Њу Делхи: Путин имаше серија средби со лидерите на Индија


Рускиот претседател Владимир Путин започна серија средби со индиските лидери во Њу Делхи. Тема на разговори мегу рускиот претседател и индискиот премиер јакнење на економската и воена соработка и борба против тероризмот.
XS
SM
MD
LG