Достапни линкови

Вашингтон: Пауел смета дека инспекторите во Ирак имале добар старт


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека тој верува дека инспекторите за оружје на Обединетите нации во Ирак направија добар старт во работата, но дека тоа не е според очекуваното. Инаку инспекторите денеска ги посетија нуклеарните објекти јужно од Багдад и фабриката во која порано се произведуваше хемиско оружје.
XS
SM
MD
LG