Достапни линкови

Холандија: Икеа ги затврои сите десет продавници поради закани за подметнати бомби


Шведската компанија за мебел Икеа ги затвори сите десет продавници во Холандија откако беа пронајдени бомби во две од нив. Полицијата ги пребарува и другите продавници. Холандската новинска агенција јавува дека и главното седиште во близина на Хаг е евакуирано откако е јавено во полицијата дека во зградата е подметната бомба.
XS
SM
MD
LG