Достапни линкови

Источен Тимор: Најмалку пет демонстранти убиени


Најмалку пет демонстранти се убиени во Дили, Источен Тимор во судир меѓу студентите и полицијата. Ова се случува по вчерашното апсење на еден студент под сеуште неразјаснети околности. Претставници на властите на Обединетите нации во оваа земја изјавија дека нивните мировни сили се обидуваат да ја смират ситуацијата.
XS
SM
MD
LG