Достапни линкови

Западен Брег: Уапсени 12 Палестинци


Израелската војска уапси 12 Палестинци во операции во Западниот Брег. Тоа е дел од кампањата да се пронајдат милитантите осомничени за планирање на самоубиствени напади. Уапсените се членови на милитантните групи Хамас и Џихад.
XS
SM
MD
LG