Достапни линкови

Анкара: Посета на шефот на грчката дипломатија


Грчкиот министер за надворешни работи на Грција Јоргос Папандреу денеска во Анкара ќе се сретне со премиерот Абдула Џул, претседателот на владеачката исламистичка партија Реџеп Ердоган и со лидерот на опозицијата Дениз Бајкал. Тема на разговори нормализација на односите мегу Грција и Турција и подготовки за претстојниот самит на Европската унија.
XS
SM
MD
LG