Достапни линкови

Москва: Протерани двајца шведски дипломати


Русија денеска прогласи двајца шведски дипломати за персона нон грата, поради, како што се вели, активности против безбедносните интереси на Москва. Во минатиот месец Шведска протера двајца руски пратеници, кои беа осомничени за индустриска шпионажа.
XS
SM
MD
LG