Достапни линкови

Атина: Помали материјални штети во земјотрес


Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала ја погоди изутрината западна Грција, но е причинета само помала материјална штета. Епоцентарот на земјотресот бил во Јонско море, 230 километри западно од Атина.
XS
SM
MD
LG