Достапни линкови

Џенин: Еден Палстинец загинал во нови судири


Еден палестинец загинал во судирите што избувнале меѓу израелските трупи и палестинците во Џенин. Во престрелката, како што јавуваат агенциите, неколку лиѓе биле ранети.
XS
SM
MD
LG