Достапни линкови

Бон: Конференција за реконструкција на Авганистан


Во Бон денеска се одржува меѓународна конференција посветена на досегашните резултати од реконструкцијата на Авганистан, една година по паѓањето на талибанскиот режим.
XS
SM
MD
LG