Достапни линкови

Лондон: Консултации на дипломати на САД во Европа за Ирак


Американскиот заменик секретар за одбрана Пол Волфовиц и државниот потсекретар Марк Гросман неделава ќе ги посетат Лондон, Брисел и Анкара, соопшти Стејт Департментот. Турнејата е дел од американските консултации со сојузниците во Европа околу ирачката криза.
XS
SM
MD
LG