Достапни линкови

Љубљана: Јанез Дрновшек нов претседател


Според првичните резултати од вториот круг претседателски избори во Словенија, победник е досегашниот премиер Јанез Дрновшек. Тој освоил 56,5 насто од гласовите, додека неговиот против-кандидат Барбара Брезигар 43,4 насто.
XS
SM
MD
LG