Достапни линкови

Багдад: Продолжува инспекцијата на разни локации


Инспекторите за оружје на Обединетите Нации денеска ја почнаа инспекцијата на еден истражувачки центар во Багдад за кој се верува дека бил вклучен во производството на забранетите ракети Ал Хусеин. Друг тим инспектори истражува еден објект на 30 километри северо-источно од Багдад, за кој не се соопштени детали. Агенциите јавуваат дека инспекцијата се одвива без проблеми.
XS
SM
MD
LG