Достапни линкови

Вашингтон: Предупредување за можни нови терористички напади во Кенија


Соединетите држави предупредуваат дека постои можност за нови терористички напади во Кенија. Ова предупредување уследи по двата минатоделните напади во Кенија во кои цел беа израелски туристи.
XS
SM
MD
LG