Достапни линкови

Кенија: Уште не е пронајдена врска со Ал Каеда за терористичките напади


Кениските официјални власти велат дека досега сеуште не е пронајдена врска помегу Ал Каеда и дванаесетмината кои се поврзуваат со нападите од четвртокот кои се случија во близина на хотел во Момбаса. Инаку властите во Кенија веднаш по нападот изјавија дека се сомневаат оти со настанот е поврзана терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG