Достапни линкови

Њујорк: Поздравено барањето на нуклеарната мониторинг агенција на ОН


Русија, Соединетите држави и Јужна Кореја го поздаравија барањето на нуклеарната мониторинг агенција при Обединетите Нации Северна кореја да ја напушти програмата за нуклеарно оружје и да дозволи меѓународна инспекција. Ова уследи по укажувањата дека меѓународната заедница нема да ја толерира програмата за нуклеарно оружје и оти Пјонгјанг мора да соработува со меѓународните инспекции.
XS
SM
MD
LG