Достапни линкови

Австралија: Протести против вклучување во напад на Ирак


Илјадници луѓе денеска протестираат во Австралија поради евентуалното вклучување на оваа земја во американската воена кампања против Ирак. Протестите се одржуваат во Сиднеј, Аделаида и Канбера.
XS
SM
MD
LG