Достапни линкови

Токио: Невработеноста во Јапонија достигна ниво од по Втората Светска Војна


Јапонската влада соопшти дека невработеноста во земјата го достигнала нивото од по Втората Светска Војна и изнесува 5,5 насто, што е највисока стапка досега. За 0,3 насто во споредба со минатиот месец е забележан пад и на индустриското производство.
XS
SM
MD
LG