Достапни линкови

Кенија: Израел ги евакуира своите државјани


Израел започна евакуација на своите државјани од Кенија по вчерашните напади во градот Момбаса. 12 цивили загинаа при нападот на бомбаши самоубијци во израелски хотел во близина на Момбаса, а истовремено беа истрелани два проектила врз израелски авион. Непозната палестинска група ја презеде одговорноста за нападите, но Израел и Кенија изразија сомневање дека е вмешана Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG