Достапни линкови

Цирих: Последната аудио изјава на Бин Ладен не е автентична


Швајцарскиот истражувачки институт соопшти дека последната аудио изјава на Осама Бин Ладен со закани за нови терористички закани, не е автентична. Ваквиот став е спротивен на сознанијата на американските разузнавачки служби кои тврдат дека гласот на лентата е на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG